Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Jak co roku

Od 1 listopada do końca roku pozostaje 60 dni. Jak co roku trwa jesień, jeszcze wokół piękne kolory przyrody, jeszcze dni - choć coraz krótsze – słoneczne i całkiem ciepłe ale już (jak to się mówi), czuć oddech zbliżającej się zimy. I tylko patrzeć pierwszych opadów śniegu.

1 listopada do dla Polaków dzień szczególny. Jednak nie tylko dla nas. Od dziewiątego wieku pierwszy listopada jest dniem poświeconym pamięci wszystkim świętych Kościoła Katolickiego. Tej tradycji jesteśmy wierni; przejęliśmy ją od naszych przodków, a przekażemy następnym pokoleniom. Całym rodzinami odwiedzamy groby naszych bliskich, wspominamy wspólnie przeżyte lata, zapalamy świece i znicze. Cmentarze odwiedzamy także nazajutrz, gdyż 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Tak było, jest i tak będzie nie tylko w Chełmie Śląskim, ale w całym kraju.

1 listopada to, jak już przypomniałem, zaledwie 60 dni do końca roku. Zatem – czas wzmożonej pracy także w naszej gminie, gdyż zgodnie z kalendarzem zadań, większość prac prowadzona jest w drugiej połowie roku. Słyszałem opinie, że realizacja przedsięwzięć jest nieco opóźniona. Owszem, ale opóźnienie jest niewielkie. Jednym z powodów była trudna sytuacja w Kompanii Węglowej, ale poradziliśmy sobie. I tak we wrześniu zakończyliśmy budowę parkingów przy Przedszkolu nr 1 i przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kopciowicach. Zdążyliśmy także z nowymi nawierzchniami boisk przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 1. Ale to nie wszystko. Dobiegły końca modernizacje ulic Stacyjnej, Bliskiej, Krzywej, Spacerowej, części ulic Dębowej, Karłowicza i Bogusławskiego. W trakcie realizacji jest jeszcze ulica Słoneczna, którą jak wszystkie zaplanowane inwestycje skończymy niebawem.

A teraz coś dla dzieci i młodzieży. Ale czy tylko? Już za kilka dni zostanie uruchomione sztuczne lodowisko przy ul. Owocowej, które co roku będzie funkcjonować od listopada do marca. Wierzę, że i starsi popróbują swoich sił. Ponoć, dwóch nabytych w młodości umiejętności „nie zapomina” się. Są to jazda na rowerze i (właśnie) na łyżwach. Spróbujemy? Tymczasem na pewno dzieciom i młodzieży dedykowany jest skatepark przy ulicy Techników, którego budowę rozpoczynamy, a zakończymy w maju przyszłego roku.

Zatem wiosną, gdy wokół będą zachwycać żywe i świeże kolory przyrody, a dni będą coraz dłuższe i coraz bardziej słoneczne.

Jak co roku…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: mieszkanka [2014-10-30 12:28:24]
Do dzieci informacja o lodowisku już dotarła, nie mogą się doczekać! Wiem, że rodzice kupują już dla nich łyżwy. Ja kiedyś jeździłam na łyżwach ale teraz raczej się nie odważę, chyba, że wójt da przykład? :)
Komentator: karol [2014-10-29 22:15:14]
Fakt, zbliża się 1 listopada. ktoś powiedział, że listopad to czas szczególny dla Polaków. Wyspiański?
Dodaj swój komentarz