Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Nowe wyzwania

 

Przed kilkoma tygodniami rozpoczął się Nowy 2017 Rok. Jak zwykle o tej porze bilansujemy zadania, które w trakcie nowego roku przed nami stają.

W tym roku oprócz zadań bieżących i inwestycyjnych musimy rozwiązać nowe problemy organizacyjne związane z reformą oświaty

9 stycznia br. Pan Prezydent podpisał ustawę o systemie oświaty. Dlatego też dość szybko musimy podjąć decyzje dotyczące przeorganizowania naszych placówek oświatowych.

Od lat nasze działania w tym zakresie nacechowane są troską o dobro naszych młodych mieszkańców (zarówno dzieci przedszkolnych jak i szkolnych) ale także ich nauczycieli.Największym problemem będzie utrzymanie Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Kopciowicach. W nowej  formule 8 klasowej szkoły podstawowej zmieszczenie w istniejącym budynku dwóch placówek (bez nauki na zmiany) stanie się wręcz niemożliwe.

Z pewnością jednak, żadne dziecko w wieku od 3 do 6 lat nie zostanie pozbawione możliwości korzystania z przedszkola w naszej gminie.

Nad nowymi rozwiązaniami pracujemy. I choć z pewnością nie wszyscy będą w jednakowym stopniu z nich zadowoleni to zapewniam, że zrobimy  wszystko aby nowe propozycje były jak najmniej uciążliwe dla dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli.

W rozpoczętym Nowym 2017 Roku życzę wszystkim Mieszkańcom dużo wzajemnej życzliwości, miłości, tolerancji i wszystkiego potrzebnego.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: E. G. [2017-02-17 08:44:42]
Rodzice z Kopciowic chcą mieć przedszkole w Kopciowicach. Dopóki tak mogło być to tak było ale teraz nie da się tego pogodzić. Wiem że Wójt spotkał się z rodzicami i to tłumaczył. W miastach rodzice dowożą dzieci na drugi koniec miasta i cieszą się że znaleźli miejsce. Nie przesadzajmy.
Komentator: Anna [2017-01-30 10:02:15]
Mam nadzieję, że ostateczne decyzje co Kopciowic zapadną po konsultacjach z rodzicami przedszkolaków i uczniów podstawówki oraz z nauczycielami.
Dodaj swój komentarz