Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Zbliża się koniec roku. Roku także dla nas szczególnego. I to przynajmniej z kilku powodów. Zatem pozwolą Państwo, że zanim złożę tradycyjne życzenia świąteczne i noworoczne zatrzymam się na dwóch wydarzeniach.

Pierwszym była rocznica odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku; sto lat temu Polska wróciła na mapę świata. Wiele amorządów w Polsce organizowało okolicznościowe uroczystości rocznicowe. Również w Chełmie Śląskim nie mogło ich zabraknąć. Świętowanie rozpoczęliśmy wydaniem dedykowanego naszym mieszkańcom albumu„ Vivat niepodległość” i uruchomieniem rocznicowego portalu internetowego, a zakończyliśmy wieczornicą poetycko-muzyczną pt. „Pamiętajcie o ogrodach …Polaków portret własny”.

 Drugim istotnym wydarzeniem, przy którym chciałbym się zatrzymać, były bez wątpienia wybory samorządowe. Jak zawsze w Chełmie Śląskim zarówno sama kampania i jak  głosowanie przebiegły spokojnie. Dopisała także frekwencja. Postawiliśmy na kontynuację modernizacji gminy zgodnie z wieloletnim planem rozwoju; kończąc jedne zadania realizujemy następne. I tak  na przełomie listopada i grudnia – zakończyliśmy modernizacje ulic Zagłoby i Skalnej współfinasowanych z metropolitarnego funduszu solidarności. Nasza OSP wzbogacił się o nowy garaż. W nadchodzącym roku czekają kolejne  inwestycje i zadania. Jestem przekonany, że we współpracy z wszystkimi radnymi będziemy dbać o dalszy zrównoważony rozwój naszej Gminy.  We wszystkich dziedzinach jej życia.

Zatytułowałem swój dzisiejszy blog cytatem z piosenki Czerwonych Gitar sprzed lat  pt. „Jest taki dzień” . Takim dniem jest oczywiście Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Pozwolą Państwo, że pozostając w nastroju wzajemnej życzliwości pragnę złożyć Państwu i Państwa Bliskim serdeczne życzenia pogodnych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy wszyscy wszystkim życzyli wszystkiego co najlepsze. 

Wesołych Świąt!

Przypominając o naszm tradycyjnym, corocznym Sylwestrze na placu przed Urzędem Gminy już dzisiaj życzę mieszkańcom Chełmu Śląskiego szczęśliwego, przynoszącego wiele satysfakcji i wypełnionego pięknym chwilami Nowego 2019 Roku.

Do siego Roku!

Stanisław Jagoda.

Komentarze:

Komentator: marta [2018-12-31 11:39:06]
Sylwester !!! Spotykamy się na placu przez urzędem? Jak co roku? Pogoda jak na razie OK. Może wczoraj się wypadało i dzisiaj niebo pełne gwiazd. A może i śnieg..? Do siego Roku!
Komentator: B.M. [2018-12-28 10:24:33]
Był to ciekawy rok. Miejmy nadzieję, że następny będzie jeszcze lepszy. Czego wszystkim życzę!
Dodaj swój komentarz