Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wielka Noc

Ostatnim razem było o wiośnie, a i teraz – pozwolą Państwo – rozpocznę podobnie. Wszak ta wytęskniona pora roku dopiero nabiera rozpędu, czasem jeszcze potykając się (mroźne noce i poranki), czy pokazując niekiedy (deszcze i dokuczliwe wiatry) dosyć posępne oblicze.  Zapewne czekają nas jeszcze zaskakujące  „zmiany biegu” jej rytmu. Miejmy nadzieję, że głównie miłe i przyjemne. Związane przede wszystkim z budzącymi się do życia trawami i kwiatami.

O tej porze szczególnie przyglądamy się jak kwitnie rzeżucha, która, zgodnie z tradycją, zdobi nasze wielkanocne stoły.  W wielu domach ta roślinka  gości na stołach obok baranków i pisanek oraz, szczególnie przez dzieci mile widzianych, zajączków.

Jak wiadomo, rodowód tych ostatnich jest pogański, symbolizował bowiem wiosenne ożywienie przyrody. Z upływem wieków stał się świeckim symbolem Świąt Wielkanocnych, o szczególnym znaczeniu dla bardzo grzecznych i nieco mniej, ale również grzecznych dzieci. Czyli, powiedzmy sobie szczerze, wszystkich! Bez wyjątków. Którym w niedzielny, świąteczny poranek, szczodry Zając przyniesie prezenty. 

Życząc zatem grzecznym: małym, młodszym i starszym dzieciom nie tylko z Chełmu Śląskiego wspaniałych podarunków od świątecznego Zająca, nade wszystko pragnę złożyć  życzenia pogodnych, rodzinnych, zdrowych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy.

Przeżycia pięknego czasu wiary, miłości i nadziei.

Wesołych Świąt!

Stanisław Jagoda  

 

 

 

Komentarze:

Komentator: Bob [2023-04-11 12:16:47]
Święta, święta i po świętach..? Otóż nie. Dzisiaj Wtorek Wielkanocny, trzeci dzień Oktawy. Zatem życzenia Pogodnych Świąt ciągle aktualne!
Dodaj swój komentarz