Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Dla najmłodszych, starszych i dorosłych.

Zapewne większa część mieszkańców naszej Gminy wróciła już z urlopu, zaś inni są już w drodze do domu. Wszak wakacje mają się ku końcowi. Chociaż czas jest wielkością fizyczną to zauważamy, że jako wakacyjny niestety „płynie” (i zawsze „płynął”) szybciej, Wiemy z doświadczenia, że urlop (powiedzmy) nad wodą jest jednak (a nawet: mimo wszystko) przyjemniejszy od pracy. Czyż nie tak?

Ale w czasie kanikuły pozostający na miejscu muszą trochę intensywniej pracować aby zastąpić urlopowiczów. Nie inaczej było u nas.

Podczas tegorocznych wakacji nagromadziło się trochę zadań.Trwały, trwają i jeszcze trwać będą,oczywiście na różnych etapach zaangażowania, intensywne przebudowy ulic Chełmskiej i Wiosennej. Wiem, że te inwestycje powodują dla Państwa znaczne uciążliwości – musimy je jednak wspólnie przetrwać.

Od połowy lipca, po przeprowadzeniu stosownych procedur rozpoczęliśmy pierwszy etap modernizacji budynku przy ul.Techników 18, w którym powstanie gminny żłobek. Zakończenie tej inwestycji planujemy na 1 kwartał 2024r.

Skoro jesteśmy przy najmłodszych to teraz kilka zdań o nieco starszych dzieciach. Konkretnie o przedszkolakach. Jak wspomniałem wcześniej, przede wszystkim ze względu na utrudnienia komunikacyjne związane z przebudową ul.Chełmskiej konieczna jest zmiana organizacji dowozu dzieci z Kopciowic i Małego Chełmu do Gminnego Przedszkola .

Niebawem zostaną ustalone punkty w których dzieci 5- cio   i  6-cio letnie będąodbierane i przywożone do i z przedszkola. O szczegółach zainteresowani rodzice zostaną powiadomieni w najbliższych dniach.

Tradycyjnie początkiem września (w tym roku czwartego) w naszych szkołach rozlegną się pierwsze dzwonki. Zapewniam że placówki są należycie przygotowane na przyjęcie uczniów. Wierzę też, że nasze pociechy należycie wypoczęły podczas kanikuły i w nowym roku szkolnym pod okiem naszych pedagogów, osiągną znakomite wyniki.

A skoro wakacje mają się ku końcowi to możemy je wspólnie pożegnać.

Najbliższą okazją do spotkania będą kolejne Dni Chełmu Śląskiego 26 sierpnia na terenie GOSIR, a 3 września w Kopciowicach obok SP nr.1 przy ul. Karłowicza Gminne Dożynki.

Do zobaczenia.

 Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Bob 1 [2023-08-29 18:05:25]
Właśnie wracamy do domu z urlopu. pogoda sprzyja...powrotowi z wakacji. Od poniedziałku do pracy, ale jeszcze zostało mi 7 dni urlopu. Na pewno wykorzystam.
Komentator: Beata [2023-08-29 13:05:01]
Żłobek gminny?! Ekstra! Koniec wakacji? Niekoniecznie ekstra. Początek roku szkolnego? Nie dotyczy. Niestety? Być może...
Dodaj swój komentarz